2.RB-2019-132

Mecz trzeciej kolejki II ligi Rugby XV v Unia Brześć/Terespol 11.05.2019r.

Pierwsza połowa była popisem dwóch zawodników Mateusza Perzyny oraz Wojciecha Twarowskiego, każdy z nich punktował dwa razy. Wisienkami na torcie pierwszej połowy były sprinty najpierw naszego rwacza Marcina Majorczyka, a następnie obrońcy Artura Sulimy. Pierwsza połowa kończy się wynikiem 45:0 Rugby Białystok.

Druga połowa to dalsza dominacja naszej drużyny. Szczelna obrona, kreatywność łącznika ataku Sergi Kvernadze oraz siła zawodników formacji młyna na ostatnich metrach miały przełożenie w postaci dwóch przyłożeń. Ostanie punkty z gry w naszej drużynie zdobył Aliaksandr Yakutovich. Należy wspomnieć o świetnej dyspozycji naszego skrzydłowego Sebastiana Śliwowskiego, który popisał się wysoką skutecznością kopnięć na bramkę 8/10 i był najskuteczniejszym zawodnikiem meczu z dorobkiem 16 punktów. Na wyróżnienie w sobotnim meczu zasłużyli Wojciech Twarowski oraz Marcin Majorczyk.
Drużynie przyjezdnej udało się zdobyć punkty w 70 minucie dzięki przyłożeniu zawodnika z numerem 8.
Wynik końcowy Rugby Białystok 66:5 Unia Brześć/Terespol
W tym sezonie Pozostajemy niepokonani. W trzech meczach zdobywamy komplet punktów.