FB_IMG_1460016038468

Inauguracja II ligi Rugby w Białymstoku !!

W najbliższą sobotę, 9 kwietnia 2016 r. na płycie bocznej Stadionu Miejskiego przy ul. Słonecznej 1 o godz. 18.00, w III kolejce II ligi rugby odmiany 15-osobowej drużyna Rugby Białystok podejmie AZS AWF Warszawę. Będzie to pierwszy mecz na własnym terenie, jaki rozegrają białostoccy rugbiści w tym sezonie.

Dotychczas na Podlasiu rozegrano zaledwie kilka meczów tej dyscypliny. W ubiegłym roku wiosną na tymże stadionie odbył się IV turniej kwalifikacyjny Mistrzostw Polski Seniorów w odmianie 7-osobowej, zaś 21 listopada rozegrano towarzyski mecz właśnie z drużyną AZS AWF Warszawa, zakończony wynikiem 26-21 dla Białostoczan. Warto przypomnieć, że 15 maja 1976 r. w Białymstoku został rozegrany mecz Polska-Hiszpania w ramach Pucharu Narodów Europy (FIRA). Zakończył się on nieoczekiwanym zwycięstwem biało-czerwonych 17:14. Dodajmy, że kapitanem zwycięskiej reprezentacji Polski był wówczas Andrzej Kopyt, obecny szkoleniowiec młodej drużyny Rugby Białystok. Jak sam mówi:

Jest to dla mnie pewnego rodzaju podróż sentymentalna. Po tylu latach wróciłem do Białegostoku z innym zadaniem, ale związanym z tą samą, wspaniałą dyscyplina sportową. Wówczas wygraliśmy z wyżej notowaną drużyną Hiszpanii. Teraz mamy nadzieję na kolejne zwycięstwo. Ci młodzi mężczyźni wkładają całe serce w osiągnięcie rezultatu na boisku. Efektem są wywalczone dwa sukcesy w poprzednich kolejkach z zespołami Chaosu Poznań i Watahy Zielona Góra. Jest to naprawdę wzruszające, bo przeciwnicy dysponowali przewagą taktyczną i wyszkolenia indywidualnego, a mimo to tutejsi zawodnicy odnieśli zwycięstwo. W takich chwilach wracam do meczu z Hiszpanami, gdzie sytuacja była identyczna. Trudno nie odnosić takiej historii do własnych przeżyć. Ciężko pracujemy nad poprawieniem niedociągnięć, i to powinno dac wymierne rezultaty. Jestem przekonany, że i ten mecz będzie stanowił powód do dumy tak dla mnie, jako trenera, dla chłopaków na boisku, jak również ich bliskich”.

 

Przypomnieć można, że w dotychczasowej działalności klubu, przyszło mu się mierzyć z drużyną AZS AWF Warszawa trzykrotnie, z tego dwa ostatnie sparingi wygrali rugbiści z Podlasia. „Nie oglądamy się za siebie. Tamte mecze to już przeszłość, mamy jasny cel i staramy się skupić na najbliższym zadaniu” mówi snajper Białostoczan Sebastian Śliwowski.

Nastawienie zespołu jest pozytywne. Zawodnicy są dobrej myśli. Chęć walki – a tego zawodnikom nie brakuje – w wielu przypadkach decyduje o sukcesie. Można więc brać to za dobrą monetę. Również „w szatni” dominuje przekonanie, że „weźmiemy przeciwników na rogi”.

Białostoccy rugbiści oczekują również, że otrzymają wsparcie kibiców. „Wstęp na mecz jest wolny, dyscyplina bardzo ciekawa i widowiskowa. Mamy nadzieję, że białostoccy kibice nie zawiodą i będziemy mieli ich wsparcie. Wszak w rugby 70% meczów przy własnej publiczności się wygrywa. Doping się na pewno przyda. Emocje gwarantowane! Zapraszamy gorąco!” dodaje Śliwowski.

 

Nie pozostaje nic innego, jak życzyć naszym rugbistom powodzenia na meczu, a wszystkich zainteresowanych zapraszamy na mecz: sobota 9 kwietnia 2016 r. godz. 18.00, płyta boczna Stadionu Miejskiego przy ul. Słonecznej 1.